JAKI KREM WYBRAĆ? | KREM A KREM – DLACZEGO NIE JESTEM FANKĄ KREMÓW DROGERYJNYCH?

Jaki krem powinnam używać? Jaki krem polecasz? 

Powyższe dwa pytania padają z ust moich klientek niesamowicie często. Świetnie, że się pytasz i szukasz wsparcia swojej pielęgnacji domowej! Cieszę się, że liczysz się z moimi rekomendacjami i wprowadzasz w życie sugerowane przeze mnie zmiany. Widzę, że szukasz dobrych produktów do pielęgnacji domowej i czasami czujesz się przytłoczona ogromnym wyborem kosmetyków w drogeriach. Wchodząc do sklepu z zamiarem ‚muszę kupić sobie krem’ można zgłupieć, po prostu… Można zgłupieć od ilości oferowanych produktów, od ilości kolorów opakowań, zapachów, dozowników i rzekomych obietnic producenta. I tutaj się chwilę zatrzymamy. W drogerii, przy półkach z kremami…

 

human-hand-holding-jar-moisturizing-cream_23-2147926880

Z moich ust NIGDY nie usłyszysz zdania: ‚proponuję, abyś kupiła i zaczęła używać krem Nivea / Garnier / l’Oreal / Simple / Johnson’s & Johnson’s / Neutrogena / Clean & Clear / I WIELE INNYCH TYM PODOBNYCH POWSZECHNIE DOSTĘPNYCH DO KUPIENIA W KAŻDEJ DROGERII‚.

Dlaczego? Bo powyższe produkty, powszechnie dostępne w drogeriach, nie mają zbyt wiele wspólnego z dobrej jakości pielęgnacją. Nie wszystkie są tragiczne, ale nie mają ani zbyt wielu dobroczynnych składników aktywnych, ani zbyt ciekawych składów. Kremy typowo drogeryjne charakteryzują się zazwyczaj dużą ilością perfumowanych i kolorowanych wypełniaczy i zapychaczy, które należą często do najtańszych i najgorszej jakości surowców kosmetycznych. Kremy tego typu, po aplikacji, ‚siedzą’ na skórze dając pozorne uczucie wygładzenia i nawilżenia, które znika już w momencie oczyszczania skóry twarzy. Brakuje składników aktywnych, które mają szansę wniknąć w głąb skóry i poprawić jej kondycję, dobroczynnie zadziałać długofalowo. Ponadto, niektóre z tych pozycji potrafią kosztować niemało, więc stosunek jakości kremu do jego ceny bywa nieproporcjonalny.

Poniższa infografika bardzo celnie ilustruje różnice między typowymi produktami drogeryjnymi, a tymi z profesjonalnej linii do pielęgnacji domowej:

OTC_vs_Professional-2015

Kupując produkt w gabinecie kosmetologicznym możesz mieć pewność, że dostajesz kosmetyk na wyższym poziomie. Może i opakowanie nie cieszy oczu i nie współgra z dekoracjami w łazience, ale cena jest adekwatna do jakości składników aktywnych i ich działania na skórę. Takie kosmetyki, ze względu na swoje formuły bez zbędnych zapychaczy, mają szansę wniknąć i zadziałać w odpowiedni sposób, aby poprawić kondycję skóry.

Wiem, że nie zawsze znasz produkty, które Ci polecam i rekomenduję. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie przetestowałam i wsmarowałam w siebie  hektolitry więcej różnych kosmetyków, przestudiowałam wiele składów i analiz, wprowadzałam w życie wiele różnych schematów pielęgnacji u swoich klientek. Pewnych rzeczy nauczyłam się w szkole, ponadto wiedza przyszła także z doświadczeniem zawodowym. Przez to wszystko (plus oczywiście przez naturę swojej pracy) polecam Ci najlepsze pozycje, jakie znam. Nie zawsze są to kremy najtańsze, ale wybierając dobrze – płacisz za jakość i wyselekcjonowane składniki aktywne, które faktycznie pielęgnują Twoją skórę.

Żadna firma nie płaci mi za polecanie ich produktów, nie dostaję żadnej marży od sprzedaży, a to, co oferuję Tobie – to sprawdzone, przetestowane i wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji domowej. Nie lubię bylejakości i na swojej twarzy nie oszczędzam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s